Nyugat-Mongóliát a Mongol Altáj-hegység uralja, amely 600-650 kilométer hosszan húzódik, magassága meghaladja a 4000 métert.
A Great Lakes Depression a mongol Altáj keleti részén található, és néhány mélyedésből áll, nagyobb tavakkal. Az Oroszországon,
Mongólián és Kínán átívelő 900 km-en át húzódó Altaj-hegység, valamint a Tavan Bogd Nemzeti Park mindig is kitűnt Mongólia többi részéből.
Góbi uralja Mongólia déli részét. Bár Góbi sivatagként ismert, megdöbbentően változatos tájat kínál, a füves legelőktől a dinoszaurusz-kövületekig,
holdbéli tájakig, vörös homokkő-képződményekig és fehér homokdűnékig, valamint teve-, birka- és kecskecsordák, néhány ritka állat legeltetéséről gondoskodik.
Mongólia az édesvizű tavak, folyók, csodálatos hegyek és erősen erdős vidékek országa, ahol a domboldalakat és a völgyi réteket alpesi virágok tarkítják. Zárt erdőkkel borított ország. Az erdők főként az ország északi-középső részén találhatók, átmeneti zónát képezve a nagyszibériai boreális erdő és a közép-ázsiai sztyeppei sivatag között. Mongólia területének 5 százalékát lefedő tajga zóna csak Észak-Mongóliában fordul elő.
A kiterjedt sztyeppei legelők alkotják Mongólia szívét földrajzilag és gazdaságilag egyaránt. Mongólia egész távol-keleti része ebbe a területbe esik.
Mongólia a világ legszélsőségesebb kontinentális éghajlata és figyelemre méltó a szárazsága. A szárazság ellenére Mongólia jelentős felszíni
és talajvízkészletekkel rendelkezik, közel 4000 folyóval, amelyek teljes hossza több mint 65 000 km, és 16 nagy tóval. A folyókat édesvízkészletek és
bőséges halpopulációk árasztják el.
Mongólia nagy részében, fényszennyezéstől mentes éjszakai égbolt várja a csillagászat kedvelőit és azokat is akik csak szeretik bámulni a csillagokat.
a Túristák mindig meglepődnek, hogy mennyivel több csillag látszik a koromfekete égbolton!